Τρίτη, 3 Ιουνίου 2014

ΠΟΛΛΑ ΓΚΟΛ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Έπεσε χθες η αυλαία του μπάσκετ αγοριών και κοριτσιών Δημοτικών

ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΙΕΞΑΓΕΤΑΙ ΤΟ ΒΟΛΕΪ ΣΤΗΝ «ΤΕΝΤΑ»


Πολλά γκολ και θέαμα προσέφεραν χθες στο «OLYMPICO» οι νεαροί ποδοσφαιριστές των Δημοτικών Σχολείων των Δ΄ και Ε΄ ομίλων, στο πρωτάθλημα Αθλοπαιδιών Μεσσηνίας.
Το 4ο Δ.Σ. Καλαμάτας ολοκλήρωσε αήττητο τους αγώνες του με 3 νίκες σε ισάριθμους αγώνες, χωρίς μάλιστα να δεχθεί γκολ! Στον Ε΄ όμιλο υπήρχε τεράστιος ανταγωνισμός, όμως τα Εκπαιδευτήρια Μπουγά ήταν η ομάδα που ξεχώρισε με 3 νίκες και μια ισοπαλία. Ήταν η μοναδική ομάδα του ομίλου που δεν ηττήθηκε!

Την Παρασκευή ολοκληρώνεται το ποδόσφαιρο Αγοριών με τους αγώνες του ΣΤ ομίλου, αλλά και οι Μικτές με την διεξαγωγή του Δ΄ ομίλου.
Αναλυτικά τα χθεσινά αποτελέσματα, αλλά και οι αγώνες της Παρασκευής έχουν ως εξής:
ΑΓΟΡΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Δ΄ Όμιλος – Αποτελέσματα
6ο ΔΣ Καλαμάτας – 4ο ΔΣ Καλαμάτας      0-3
5ο ΔΣ Καλαμάτας – 12ο ΔΣ Καλαμάτας    0-11
4ο ΔΣ Καλαμάτας – 5ο ΔΣ Καλαμάτας      8-0
6ο ΔΣ Καλαμάτας – 12ο ΔΣ Καλαμάτας    2-4
4ο ΔΣ Καλαμάτας – 12ο ΔΣ Καλαμάτας    3-0
6ο ΔΣ Καλαμάτας – 5ο ΔΣ Καλαμάτας      8-2   
Ε΄ Όμιλος – Αποτελέσματα
19ο ΔΣ Καλαμάτας – ΔΣ Μπουγά     0-2
2ο ΔΣ Μεσσήνης – 1ο ΔΣ Καλαμάτας        0-1
ΔΣ Μπουγά – 3ο ΔΣ Μεσσήνης        2-0
19ο ΔΣ Καλαμάτας – 2ο ΔΣ Μεσσήνης      4-1
3ο ΔΣ Μεσσήνης – 1ο ΔΣ Καλαμάτας        0-3
ΔΣ Μπουγά – 2ο ΔΣ Μεσσήνης        0-0
19ο ΔΣ Καλαμάτας – 3ο ΔΣ Μεσσήνης      4-0
1ο ΔΣ Καλαμάτας – ΔΣ Μπουγά       0-1
2ο ΔΣ Μεσσήνης – 3ο ΔΣ Μεσσήνης         7-0
19ο ΔΣ Καλαμάτας – 1ο ΔΣ Καλαμάτας    2-3



ΑΓΟΡΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΣΤ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Παρασκευή 6 Ιουνίου (MUNDIALITO)
Ώρα 09:30: 10ο ΔΣ Καλαμάτας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας    
Ώρα 09:55: ΔΣ Θουρίας – ΔΣ Βέργας
Ώρα 10:35: ΔΣ Θουρίας – 10ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 11:00: ΔΣ Βέργας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 11:40: 10ο ΔΣ Καλαμάτας – ΔΣ Βέργας
Ώρα 12:05: ΔΣ Θουρίας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας
Παρασκευή 6 Ιουνίου (MUNDIALITO)
Ώρα 09:00: ΔΣ Βέργας – 1ο ΔΣ Μεσσήνης
Ώρα 09:20: 11ο ΔΣ Καλαμάτας – 17ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 09:40: ΔΣ Βέργας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 10:00: 1ο ΔΣ Μεσσήνης – 11ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 10:20: 17ο ΔΣ Καλαμάτας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 10:40: ΔΣ Βέργας – 11ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 11:00:1ο ΔΣ Μεσσήνης – 17ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 11:20: 11ο ΔΣ Καλαμάτας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 11:40: ΔΣ Βέργας – 17ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 12:00: 1ο ΔΣ Μεσσήνης – 3ο ΔΣ Καλαμάτας

Έπεσε χθες 
η αυλαία του μπάσκετ
Φινάλε είχαμε σήμερα για την Καλαθοσφαίριση αγοριών και κοριτσιών στο Πρωτάθλημα Αθλοπαιδιών Δημοτικών Σχολείων Μεσσηνίας.
22 συνολικά αγώνες διεξήχθησαν για τους Γ΄, Δ΄ και Ε΄ όμιλο στην «Τέντα», με τρία σχολεία να ξεχωρίζουν από κάθε όμιλο.
Το 14ο Δημοτικό Καλαμάτας ήταν σαρωτικό στον Γ΄ όμιλο με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες, όπως και το 1ο Δ.Σ. Μεσσήνης που είχε την ίδια ακριβώς επίδοση στον Δ΄ όμιλο.
Στα κορίτσια το 7ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας κυριάρχησε έναντι των άλλων σχολείων με το απόλυτο των τεσσάρων νικών!
Τα σημερινά αποτελέσματα έχουν ως εξής:
ΑΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ – Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
7ο ΔΣ Καλαμάτας – 21ο ΔΣ Καλαμάτας    5-5
13ο ΔΣ Καλαμάτας – 14ο ΔΣ Καλαμάτας  2-13
7ο ΔΣ Καλαμάτας – 13ο ΔΣ Καλαμάτας    9-2
21ο ΔΣ Καλαμάτας – 14ο ΔΣ Καλαμάτας  3-11
7ο ΔΣ Καλαμάτας – 14ο ΔΣ Καλαμάτας    7-8
21ο ΔΣ Καλαμάτας – 13ο ΔΣ Καλαμάτας  9-4
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
5ο ΔΣ Καλαμάτας – 18ο ΔΣ Καλαμάτας    0-8
1ο ΔΣ Μεσσήνης – 4ο ΔΣ Καλαμάτας        13-0
1ο ΔΣ Μεσσήνης – 18ο ΔΣ Καλαμάτας      5-3
5ο ΔΣ Καλαμάτας – 4ο ΔΣ Καλαμάτας      6-10
5ο ΔΣ Καλαμάτας – 1ο ΔΣ Μεσσήνης        2-8
18ο ΔΣ Καλαμάτας – 4ο ΔΣ Καλαμάτας    8-6
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
7ο ΔΣ Καλαμάτας – 21ο ΔΣ Καλαμάτας    3-2
13ο ΔΣ Καλαμάτας – 14ο ΔΣ Καλαμάτας  3-1
7ο ΔΣ Καλαμάτας – 5ο ΔΣ Καλαμάτας      15-0
21ο ΔΣ Καλαμάτας – 13ο ΔΣ Καλαμάτας  1-5
14ο ΔΣ Καλαμάτας – 5ο ΔΣ Καλαμάτας    8-2
7ο ΔΣ Καλαμάτας – 13ο ΔΣ Καλαμάτας    4-1
21ο ΔΣ Καλαμάτας – 14ο ΔΣ Καλαμάτας  1-3
13ο ΔΣ Καλαμάτας – 5ο ΔΣ Καλαμάτας    10-0
7ο ΔΣ Καλαμάτας – 14ο ΔΣ Καλαμάτας    6-2
21ο ΔΣ Καλαμάτας – 5ο ΔΣ Καλαμάτας    5-0

Αύριο έχει… Βόλεϊ
Μετά το Ποδόσφαιρο και το Μπάσκετ, σειρά παίρνει και το Βόλεϊ που θα διεξαχθεί αύριο και την Πέμπτη σε Μικτές ομάδες.
Όλο το πρόγραμμα του διημέρου για την πετοσφαίριση Δημοτικών Σχολείων έχει ως εξής:
ΜΙΚΤΕΣ ΒΟΛΕΫ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τετάρτη 4 Ιουνίου («Τέντα»)
Ώρα 09:20: 21ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄) – 24ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄)
Ώρα 09:40: 1ο ΔΣ Δυτικής Μάνης (Α΄) – 19ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄)
Ώρα 10:00: 21ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄) – 13ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄)
Ώρα 10:20: 24ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄) – 1ο ΔΣ Δυτικής Μάνης (Α΄)
Ώρα 10:40: 19ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄) – 13ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄)
Ώρα 11:00: 21ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄) – 1ο ΔΣ Δυτικής Μάνης (Α΄)
Ώρα 11:20: 24ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄) – 19ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄)
Ώρα 11:40: 1ο ΔΣ Δυτικής Μάνης (Α΄) – 13ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄)
Ώρα 12:00: 21ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄) – 19ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄)
Ώρα 12:20: 24ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄) – 13ο ΔΣ Καλαμάτας (Α΄)
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τετάρτη 4 Ιουνίου («Τέντα»)
Ώρα 09:20: 21ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄) – 24ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄)
Ώρα 09:45: 1ο ΔΣ Δυτικής Μάνης (Β΄) – 13ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄)
Ώρα 10:20: 21ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄) – 13ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄)
Ώρα 10:45: 24ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄) – 1ο ΔΣ Δυτικής Μάνης (Β΄)
Ώρα 11:20: 21ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄) – 1ο ΔΣ Δυτικής Μάνης (Β΄)
Ώρα 11:45: 24ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄) – 13ο ΔΣ Καλαμάτας (Β΄)
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Πέμπτη 5 Ιουνίου («Τέντα»)
Ώρα 09:00: 22ο ΔΣ Καλαμάτας – 10ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 09:20: 2ο ΔΣ Καλαμάτας – 18ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 09:40: 22ο ΔΣ Καλαμάτας – 6ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 10:00: 10ο ΔΣ Καλαμάτας – 2ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 10:20: 18ο ΔΣ Καλαμάτας – 6ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 10:40: 22ο ΔΣ Καλαμάτας – 2ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 11:00: 10ο ΔΣ Καλαμάτας – 18ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 11:20: 2ο ΔΣ Καλαμάτας – 6ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 11:40: 22ο ΔΣ Καλαμάτας – 18ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 12:00: 10ο ΔΣ Καλαμάτας – 6ο ΔΣ Καλαμάτας
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Πέμπτη 5 Ιουνίου («Τέντα»)
Ώρα 09:40: 3ο ΔΣ Καλαμάτας (Α) – 1ο ΔΣ Πύλου (Α)
Ώρα 10:30: 7ο ΔΣ Καλαμάτας – 1ο ΔΣ Πύλου
Ώρα 11:15: 7ο ΔΣ Καλαμάτας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας (Α)
Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ
Πέμπτη 5 Ιουνίου («Τέντα»)
Ώρα 09:20: 5ο ΔΣ Καλαμάτας – 4ο ΔΣ Καλαμάτας
Ώρα 10:10: 1ο ΔΣ Πύλου (Β)  3ο ΔΣ Καλαμάτας (Β)
Ώρα 10:55: 5ο ΔΣ Καλαμάτας – 1ο ΔΣ Πύλου (Β)
Ώρα 11:40: 4ο ΔΣ Καλαμάτας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας (Β)
Ώρα 12:05: 4ο ΔΣ Καλαμάτας – 1ο ΔΣ Πύλου (Β)
Ώρα 12:25: 5ο ΔΣ Καλαμάτας – 3ο ΔΣ Καλαμάτας (Β)




Αλέξανδρος Ντι Μπενεντέτο

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου